B&T Design Türkiye

Furniture
Rating
Likes Talking Checkins
80 0
About B&T Design Türkiye
Description Her şey 1985 yılında Talip Bey’in babasından demir atölyesini devralmasıyla başladı. Demir işleme konusunda edindiği tecrübe ile Talip Bey 1989 yılında ilk mobilya modellerini üretmeye başladı. 1991 yılında sandalye modellerinden biri için ilk yüklü siparişini aldı. Edinilen deneyim ve vizyon ile 1995 yılında B&T Design kuruldu.

B&T Design kurulmasıyla beraber hızla büyümeye başladı. Kalite ve tasarım anlayışı, daha iyiyi ve mükemmelliği arayışı ile 2001 yılından itibaren en iyi tasarımcılarla çalışmaya başladı. Kısa sürede olağanüstü mobilyalar tasarladı.

Tasarlanan koleksiyon dünyanın dört bir yanına ihraç olmaya başladı. Amerika’dan Avustralya’ya kadar 30’dan fazla ülkeye ihracat yapmaya başlayan B&T Design 2005 yılında Türkiye metal mobilya ihracatının %10'unu gerçekleştirdi.

Almanya, Rusya, Dubai, Milano’da Salone Del Mobile, Orgatec gibi birçok uluslararası fuara katıldı. Tasarımlarıyla çok sayıda önemli ödül aldı.

Her biri konusunda uzman ekibiyle birlikte, Microsoft, Mercedes-Benz, Google, BMW gibi sektörün önde gelen global markaları için projeler geliştirdi. Tasarımda sadeliği ön plana çıkaran ürünleri ve tasarım yönetimindeki uzmanlığıyla, iç mimar ve mimarlara destek vererek gerçekleştirdiği büyük ölçekli otel, hastane, ofis, konut projeleri ile adından sıkça söz ettirdi. 2009 yılından itibaren bünyesine ev mobilyasını da katarak ürün yelpazesini genişletti ve perakende alanında da hizmet vermeye başladı.

İletişime ve tanıtıcı malzemelere yatırımını sürdürdü. 2010 yılından beri dünya çapında insanlarla etkileşime geçmek için çevrimiçi iletişime önem vermeye başladı. Son mağazası 2015 yılında Ankara'da açıldı.

Yurtiçi ve yurtdışında önemli başarılara imza atan B&T Design 2016 yılında yeni fabrikasına taşınarak üretim kapasitesini daha da artırdı.
Web site http://www.bt.design/
Share

Reviews and rating

Avatar
Rate this furniture