Kızılelma

 —
Rating
Likes Talking Checkins
0 0
About Her Çarşamba 19.50'de TRT1'de
Description ÜLKEN İÇİN YAŞA AŞKIN İÇİN ÖL!

Urfa Ceylanpınar’da, sınırın sıfır noktasında, iki Türk askeri nöbette. Ovanın sessizliği, 200 kişilik ağır silahlı bir grubun ani saldırısıyla bozulur. İki asker, şimdi ölümle hayat, görev bilinci ile korku arasında saniyelik bir seçim yapmak zorunda. Cezalı, sorunlu ve sıradışı bir asker, Murad Altay’ın delice cesaretiyle saldırı önlenir, silahlı grup durdurulur. Şimdi Murad Altay, tüm Türkiye’de günün konusu ve haber bültenlerinin yeni gözdesidir. Murad, Ceylanpınar Devlet Hastanesi girişinde toplanan meraklı kalabalığa ve kameralara doğru yumruğunu havaya kaldırır ve haykırır:
“Ülken için yaşa, aşkın için öl..!”.

Murad’ın söylediği bu cümle, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’in İstanbul birimi başkanı Meryem Kadıoğlu’nun beyninde yankılanır. Bu genç adam kimdir, bu cümle nereden kulağına gitmiştir, tüm bu çılgınca savaşı nasıl kazanmıştır? Hızla araştırılır ve Meryem Hanım, 24 saat sonra Murad’ın karşısındadır; tereddütsüz, Murad’a hayatının teklifini yapar: MİT’e katılmak ve hayatını Türkiye’ye adamak. Murad, teklifi kabul eder.
Şimdi Murad Altay, aklını, gücünü ve tüm varlığını, gözlerden uzak bu savaşa verecektir. O artık bir MİT ajanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milletini hizmet etmeye, çıkarlarını savunmaya ve her türlü saldırıya karşı korumaya and içmiştir.
Tam da Murad’ın yemin ederek Teşkilata adım attığı sıralarda, Uluslararası karanlık bir odak, hedefinde Türkiye olan tüyler ürpertici bir komploya start verir. Şimdi hem Murad, hem de Türkiye, daha önce görülmemiş bir saldırının karşısındadır. Artık kaybedilecek çok şey vardır ama kazanmak, sadece bir avuç vatanseverin ölüme karşı yürümesiyle mümkündür. Türkiye, ya korkunç bir kaosun içine yuvarlanacak, ya da bu kavgadan bir kez daha başarıyla çıkarak kendi millî amacına, kendi KIZILELMA’sına ulaşacaktır.
Kızılelma, bu bir avuç “kahraman”ın özverili hayatıdır. Onlar, Türkiye'nin, büyümek ve bölgesinden yeniden adalet ve refahın merkezi olmak yolundaki bu ülke için yaşayacak, mücadele edecek ve “maceradan maceraya” koşacaklardır. Osmanlı’nın, Selçuklu’nun, Fatih Sultan Mehmet’in, Kanuni Süleyman’ın “Kızılelma” rüyası, günümüz Türkiye’sinin heyecanıyla harmanlanacak, ahramanlarımız, gelenekten aldıkları güçle geleceğe yürüyeceklerdir.

KÜNYE
Murad Altay : Furkan PALALI
Zeynep Gevher : Pelin AKİL
Meryem Kadıoğlu : Zeynep ERONAT
Hasan Kırımlı : Erdal CİNDORUK
Adalet Kırımlı : Miraç ERONAT
Yusuf Emre : Rahmi DİLLİGİL
Cahit Atakan : Adnan BİRİCİK
Ahmet Şeker : Mesut YILMAZ
Müzeyyen Şeker : Ceyda SALTADAL
Okan Kurt : Osman KARAGÖZ
Güner Gün : Selin ALTAY
Şule Acar : Buket Tuba GÜZEL
Velid : Sefa ZENGİN
Uzi : Yener GÜRSOY
Mevlüt Atmaca : Ömer GECÜ
Abdullah Aslan : Hüseyin GÜLHUY
Hatice Akın : Nilay DURU
Hüseyin Yılmaz : Mehmet Ali KARAKUŞ
Gökhan Kılıç : Süleyman FELEK
Sinan Okçu : Anıl İLTER
Semih Toprak : Faruk ACAR
Duru Kırımlı : İlayda Esma PALA
Mert Kırımlı : Ulaşcan KUTLU
Elif Kırımlı : Aylin ÜSKAYA
Dilsiz : Cihan ÖZDENİZ
Şişman : İsmail KARAER
Casim : Yaşar BAYRAMGÜL
Necmi : Eren SAKCI
Web site http://kizilelmadizi.com
Share

Reviews and rating

Avatar
Rate this tv show