Muhallemi Arapları العرب المحلميون

Society & culture website
Rating
Likes Talking Checkins
214 0
About Muhallemi Arapları (Kültür/Tarih/Haber/Bilgilendirme/) Sayfası
Description HAKKIMIZDA

Kimilerine göre aşiret ve kabile kökleri ile ilgili konuyu araştırmak veya incelemek içinde yaşadığımız bu devirde anlam ve önemini yitirmiş olduğu sanılabilir.

Soy ve Kök meselesini araştırmayı zorunlu kılan sebepler vardır. Bunların başında yeni yetişen neslin kök ve kültürlerinden uzak kalması ve uzak tutulmasıdır.

İnsanımızın kendi öz değerlerinden uzak kalması, bu değerleri Ana ve Babalarımızın öğretmemesi, uzak tutulmasının sebebi de mevcut iki büyük Kültürün bizleri kendilerine benzetmek istemeleridir.

Bu sebepten ötürü başta sosyal medya olmak üzere birçok alanda Muhallemi Gençleri bir takım girişimlerde ve çalışmalarda bulundular. Yapılan tüm çalışmalar takdire şayan olmasının yanı sıra bilgi kirliliğine ve konu bütünlüğünün dağılmasına sebep olmaktadır.

Muhallem Kültürünün kaybolmasını en belirgin işareti olarak Arapçamızın yerine Kürtçe veya Türkçe kelimelerin yer almasında görüyoruz. 10 ila 15 yıl sonra Muhallemi Araplarına ait bir Arapçadan söz etmek maalesef imkânsızlaşacaktır.

Organizasyon ve ekip çalışması olmadan yapılan çalışmalar kalıcılığını yitirmektedir. Kalıcı ve faydalı çalışmalar yürütmek adına bir grup Muhallem Genci Eylül 2009 tarihinde başlayan süreçte bir araya gelerek başta aile içerisinde olmak üzere Muhallemoğullarının Kültür ve Medeniyetini yitirmemesi adına çalışma, azim ve gayret gösterme kararı aldık, 2009 yılından beri Muhallemoğullarının Soy, Dil, Tarih ve Kültürünün muhafazası için çalışmaktadır.

Muhallemilerin Dernekleşme çalışmalarına destek vermekle beraber Takipçilerimize de Muhallemoğullarının yanı sıra Arap coğrafyasından da bilgi ve haberler paylaşmaya gayret ettik.

Muhallemoğulları Arap’tır ve Araplar birdir. Amacımız Kabilecilik yapmak değildir.
Son olarak www.muhallemiaraplari.net sitesini kurarak tüm bilgi ve dokümanlarımızı paylaşma kararı aldık. Yapılacak tüm çalışma ve araştırmaları siz takipçilerimize daha iyi ulaştırabilmek ve kalıcı hale getirebilmeyi hedeflemekteyiz. Bu Konuda bizlere yardımcı olmak isterseniz iletişim sayfasından bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Hedeflerimizi gerçekleştirme aşamasında siz Muhallemi Araplarından bu konuda destek bekliyoruz.

Bu sebepler neticesinde yapılan tüm çalışmaların önündeki en büyük engel inatla savunulan efsaneler veya hiçbir kaynağa dayanmayan hikâyeler olduğuna da dikkat çekmek isteriz. Sitemizi Muhallemi Arapları için bir bilgi merkezi haline getirmeyi istiyoruz. Bunun için de bölge insanımızla beraber bilimsel ve akademik çalışmalardan da yararlanacağız.

Sitemizde Muhallemi Arapları arasında sosyal ve kültürel bağların güçlendirilmeyi ve dayanışmayı arttırmayı hedefliyoruz.
Kültür ve Medeniyetimizde muhafaza etmek istediğimiz başlıca konular;
- Dinimiz, Tarihimiz, Soy ve Kök Meselesi, Arapçamız, Adet ve Göreneklerimiz, Köylerimizin İsimleri ve Atasözleri ve Sözlü Edebiyatımız…

Bizimle İrtibata Geçmek İstersen İletişim Sayfasını Ziyaret Et!
Mission Etiket Bulutu;

Muhallemi, Arab, Adnaniler, Amed, Amid, Antep Arapları, Arabı Aribe, Arabı Bakiye, Arabı Müstaribe, Arabı Mütearribe, Aramice, Arapça, arapların soy ağacı, Bekir bin Veyl, bekirin diyari, bekiroğulları, Bekr bin Vail, Bekr bin veyl, Bekr Diyarı, bekroğulları, Ben-i Mudar, beni bekir kabilesi, Beni Bekr İbn Wail, Beni Bekr kabilesi, beni hilal aşireti, Beni Hilal Kabilesi, Beni Rabi’a, Beni Rebia, Besus Savaşı, Dara, Dara Harebeleri, Diyarbakır, diyarbakir ne demektir, diyarbakirin anlami nedir, Diyarı Bekr, Diyarı Mudar, Diyarı Rebia, ehli beytin soyağacı, elcezire,hamdanoğulları, Harran, Hasankeyf Arapları, hz muhammedin soyağacı, hz. ibrahimin soyağacı, Iyad bin Ganem,İyaz b. Ganem, İyaz bin Ğanim, kafarhuvar, Kahtaniler, kawa, keferhuvar, Kürtçe, Mahallami, Mahallemi,mahalmi şecere, mahalmi tarihi, mahalmiler, mahalmiyye, mahalmoye, manşet, Mardin, Mardin Arapları, mardin arapları nereden geldi, mardin araplarının aslı, mardin araplarının kökeni, mardin araplarının tarihi, mardin gelinkaya beldesi, mardin gelinkaya köyü, Mayyafarıkin, mezopotamya, Mhallami, mhalmi, Mhalmoye, midyat gelinkaya beldesi, midyat gelinkaya köyü, Mıhallemice, Mıhalmi, Mihalmiler, Mihellemi, mihellemi ne demek,mihellemi nedir, Mihellemiler, mihellemiler ve beni hilal kabilesi, Mıhelmi, mihelmi soy ağacı, Mihelmice,Mihelmiler, Mihelmilerin Aslı, mudaroğulları, Muhalmi, Nasibin, Nisibin, Patrik İsmail, peygamber efendimizin soy ağacı, Rakka, Ruha, Sami dili, Samisat, Şeyh İsmail, Siirt, Siirt Arapları, siirt arapları nereden geldi, siirt araplarının aslı, siirt araplarının kökeni, siirt araplarının tarihi, sürmanşet, süryanice, Tağliboğulları, tarihte mahalmiler, tarihte mihellemiler, Turabdin, Turabdin Tarihi, Türkçe, Türkiye Arapları, Urfa Arapları, urfa arapları nereden geldi, urfa araplarının aslı, Urfa Araplarının Kökeni, Urfa Araplarının Tarihi, Zikar Savaşı, abd, ab, türkiye, anadolu, şam, esed, iran, erdoğan, gül, erbakan, milli, görüş, sp, akp, chp, mhp, bahçeli, devlet, millet, vatan, din, siyaset, okul, mektep, atatürk, menderes, ihava, el nahta, hamas, filistin, şube, mısır, suud, hicaz, tel, maruf, mursi, gannuşi, osmanlı, memlük, emevi, abbasi, refah,
Phone 5069215656
Share

Reviews and rating

Avatar
Rate this society & culture website