Wodabe

 —
Rating
Likes Talking Checkins
1 0
About Kadın isterse
Description Teknoloji geliştikçe iletişim kurmak kolaylaşıyor, bizlerse her geçen gün daha da yalnızlaşıyorduk. Çünkü hepimiz o teknolojiyi kullanırken sosyalleşmek, yeni insanlarla tanışmak, hayatımızı daha eğlenceli hale getirmek istiyorduk ama bir türlü aradığımız güvenli ve düzgün ortamı bulamıyorduk. Yani kısaca, biz de tıpkı bir çok kadın gibi arkadaş sitelerine giriyor ama birileriyle görüşmeye cesaret edemiyorduk.

Bir gün aklımıza bir fikir geldi ve “Madem kimse bize bu fırsatı sunacak ortamı yaratamamış, o zaman biz yaratırız” dedik. Sonra oturduk ve bugüne kadar alışılagelmiş kalıpları yıkmak için en ince ayrıntısına kadar düşünmeye başladık. Her şeyden önce biz olsak nasıl bir ortamda sosyalleşmek isterdik diye sorduk ve bulduğumuz yanıtlardan yola çıkarak bu siteyi oluşturmaya başladık. Kendimize de biraz ayrıcalık tanıyıp her bir ayrıntıyı kadın gözünden değerlendirdik, kadın inceliğiyle ele aldık.

Bir de isim gerekliydi bize, günlerce kafa patlattık. Hiçbir şeyi beğenmiyorduk. Ta ki bir arkadaşımız bize Afrikalı bir kabileden bahsedene kadar! Bizim bu site için düşündüğümüzü, Afrikalı bir kabile yüzlerce yıl önce düşünmüş ve bunu geleneği haline getirmişti. Arkadaşımız, “Onlarda da kadınlar kendi eşlerini kendileri seçiyor. Tıpkı sizin sitenizdeki gibi.” dediğinde çığlıklarla ayağa fırladık. Çünkü günlerce kafa patlatarak aradığımız ismi sonunda bulmuştuk: Wodabe...

Artık geriye sadece siteyi yayına sokmak ve bir an önce çevre edinmek kalmıştı. Biz şimdiden başladık bile. Seni de bekliyoruz.
Web site http://www.wodabe.com
Share

Reviews and rating

Avatar
Rate this entertainment website