Haljala vald

Region
Rating
Likes Talking Checkins
96 423
About Pindala: 547,93 km²
Elanike arvuks (1. oktoobri 2016 seisu alusel) on 4422
Keskus: Võsu alevik
Description 2017 aastal ühinesid Haljala vald (pindala 183,0 km2 ja rahvaarv 2459), ning Vihula vald (pindala 364,3 km2 ja rahvaarv 1930) uueks haldusüksuseks nimega Haljala vald. Ühinenud omavalitsuste haldusterritooriumi pindalaks kujunes 547,93 km2

Haljala ja Vihula vald on ajalooliselt kuulunud ühisesse kihelkonda ning olnud sotsiaalselt, kultuuriliselt ja majanduslikult tihedalt seotud ka hilisematel aegadel. Omavalitsuste elanikud kasutavad piirkonna haridus-, kultuuriteenuseid, toimib arvestatav tööränne valdade vahel ning piirkonna elanikud on seotud isiklike ning tööalaste sidemetega.

Haljala valla vallavalitsus asub Võsu alevikus, Mere 6, Võsu alevik, Haljala vald, 45501

Haljala valla koosseisu kuuluvad 72 küla, Haljala ja Võsu alevikud.

Haljala vald asub Lääne-Viru maakonna põhjaosas, piirnedes idas Viru-Nigula vallaga, idas ja lõunas Rakvere vallaga, läänes ja lõunas Rakvere ning Kadrina valdadega, läänes Kuusalu vallaga (Harjumaa)

Lääne-Viru maakonnas on Haljala vald pindala suuruselt üheksandal kohal.

Tähtsamatest teedest läbib Haljala valda Tallinn-Narva maantee ja Rakvere-Käsmu maantee. Riigi ühe suurema maantee, Tallinn-Narva maantee, läbimine annab märkimisväärse eelise ettevõtluse ja elukeskkonna arenguks valla territooriumil. Suur osa Haljala valda läbiva Tallinn-Narva maantee äärsetest aladest on valla üldplaneeringu kohaselt kaubandus-, teenindus- ja büroohoonete ala.

Haljala valla lasteasutused:

Haljala Kool http://www.haljala.edu.ee/ https://www.facebook.com/Haljalakool

Võsu Kool http://www.vosu.edu.ee/

Haljala Lasteaed http://www.haljalalasteaed.ee/

Piirkonna suurim rahvamaja on Haljala Rahvamaja
Haljala Rahvamaja http://www.haljalarahvamaja.ee/ https://www.facebook.com/HaljalaRahvamaja

Info täiendamisel!Mission Haljala Vallavalitsuse ja Haljala vallavolikogu eesmärk on on luua Haljala inimestele parim arengu- ja elukeskkond. Vald soovib kindlustada omavalitsuse haldussuutlikkuse, olla kogukonna eestvedaja, usaldusväärne ja stabiilne partner vallaelanikele ning organisatsioonidele
Phone +372 327 8220
Web site www.haljala.ee
Share

Reviews and rating

Avatar
Rate this region