Keskaja seikluslaager

 —
Rating
Likes Talking Checkins
1 0
About Toimuma saab keskaja turniir, Terringi rabamatk, Ordulinnuse öö aardejahiga, savitassi valmistamine, jäätisetehase ekskursioon, jalgrattamatk, rand!
Description Mis sind laagris ootab? Meie seikluslaagri hüüdlauseks on – „Põnevaid tegevusi igasse päeva!!!".

Muinasaja ja keskaja relvi tutvustav ajalootunnid, keskaja turniir, Terringi rabamatk, Ordulinnuse öö koos aaretejahiga, savitassi voolimine, glasuurimine ja põletamine, Rujena jäätisetehase ekskursioon, Jalgratta matk August Kitzbergi jälgetel. Lisaks ujumine, filmiõhtud, öödisko, jne.

AJALOO SEIKLUSLAAGER - SINU SUVE LAHEDAIM ELAMUS!

2014 AASTA LAAGRI PÄEVAKAVAD

I Päev: Saabumine, Reeglid, Linnaekskursioon - Käsitöö (Savitassi voolimine)

Laste vastuvõtmine ja majutamine. Reeglite ja kohustuste tutvustamine ja kokkuleppimine. Tutvume laagi tegevuste ja päevaplaanidega.

Grupp jagatakse kaheks. Nooremad ja vanemad. Üks grupp läheb pärast lõunasööki savitassi valmistama. Esimesel käsitöö päeval valmistame vajaliku savisegu ja voolime kõik endale ise käsitsi savitassid. Teine grupp läheb piirkonna tutvumise ringile. Linnaekskursiooni ajal külastame vaatamisväärsusi ja tutvume ümbruskonnaga. Rannailma puhul läheme ka ujuma. Kui tegevused tehtud, siis gruppide vaheline tegevuste vahetus.

Õhtul vabaaeg: korvpall, jalgpall, noortekeskus, jne.

II Päev: Keskajapäev ordulinnuses

Enne lõunal tutvume/vaatame/katsume ajastu relvi ja riideid. Räägime Karksi Ordulinnuse ajastu sõjalisest valmidusest, elust ja olust! Valmistame nahast ruunimärgiga kaelakee ja värvilisest lõngast käepaela. Proovime selga raudrüüd ja teeme selles olles kõigist pildi.

Õhtupoolikul oleme taas Karksi Ordulinnuses, kus õpime korralikult ammulaskmist, vibulaskmist ja oda täpsusviskamist ning saab toimuma mõõgavõitluse turniir, vibulaskmise turniir, jne. Soovijatele väike mõõgavõitluse õpetus.

Õhtul vabaaeg: korvpall, jalgpall, noortekeskus, jne.

III Päev: Jalgrattamatk - Rannapäev

Jalgrattamatk "August Kitzbergi jälgedes" - Matka käigus külastatakse või möödutakse järgmistest kohtadest:Mägiste põrgu mägi, Saksaveski järv, Maimu koobas, Mägiste kuusk, Polli mõis ja park, August Kitzbergi tubamuuseum. Kuna matk toimub vahetustega, siis vaheldumisi ollakse matkal ja rannas.

Õhtul toimub filmiõhtu. Kellel ei ole soovi filmi vaadata võib Noortekeskuses mängida piljardit, lauatennist, jne.

IV Päev: Terringi rabamatk - Jäätisetehase ekskursioon

Hommikul lähme Teringi matkarajale ja külastame ka Lilli Loodusemaja. Pärast lõunasööki külastame Ruhja jäätisetehast, kus tutvutakse nii sõnas kui pildis jäätise tootmisega. Sellele järgneb laste lemmik osa ehk mitmekümmne erineva jäätisesordi degusteerimine.

Õhtul vabaaeg: korvpall, jalgpall, noortekeskus, jne.

V Päev: Käsitöö – Memme-Taadi kambri külastamine – Ordulinnuse öö

Teisel käsitöö päeval glasuurime eelpõletusest tulnud tassid ja vaatleme lõpliku glasuuripõletamise protsessi. Külastame memme-taadi kambrit ja kolhoosi tuba-muuseumi. Õhtul oleme Karksi Ordulinnuses kus toimub „aarde jaht". Samuti jääme ööseks nn telklaagrisse (magame koos suures telgis), kus lõkkepeal vorstikesi ja vahukomme küpsetades jutustavad laagrijuhid lastele Maimu legendist (A.Kitzbergi – „Maimu“) ja teistest fantaasiarikastest legentaarsetest lugudest.

VI Päev: Rannapäev – Laagri lõpetamise koos lemmik muusikaga

Päeval ollakse rannas ja chillitakse „niisama“. Pärastlõunal suur viktoriini võistlus, kus variantidega küsimusi seinast seina. Õhtul laagri lõpetamise Karksi-Nuia Noortekeskuse tansusaalis, kus kõigil on võimalik mängida oma lemmiklugu(sid), milled nad ise on laagrisse kaasa võtnud.

VII Päev: Koristamine, teeme kokkuvõtte toimunust, tagasiside lastelt, vabaaeg

Koos koristatakse ja antakse toad korralikult kooli perenaisele üle. Lahkumiseni saab kotid tubades hoida! Saame kätte valmis savitassid. Vabaaega saab sisustada puhkekeskuse lähiümbruses.

Päevakava (näidis)

8.10 Äratus, hommikune turgutusvõimlemine, pesemine

9.00 Hommikusöök

9.30 Tubade korda seadmine, ettevalmistumine päevasteks tegevusteks

10.30 Igapäevased ettenähtud erinevad tegevused.

13.30 Lõunasöök

14.00 Vaikne tund

15.30 Igapäevased ettenähtud erinevad tegevused.

18.30 Õhtusöök

19.00 Vabaaja tegevused, filmiõhtu, jne.

23.00 Öörahu

Tegevuste toimumise kohad:

August Kitzbergi nimeline gümnaasium – ööbimine, toitlustamine

Karksi Külamaja (endine mõisavalitseja maja) - Savi õpituba

Karksi-Nuia lähiümbrus ja Kitzbergi tubamuuseum – Temaatiline Jalgrattamatk

Karksi-Nuia Noortekeskuses – vabaaeg (piljard, lauatennis), tantsu- ja muusikaõhtu

Karksi ordulinnus – Keskaja tegevused

Terringi raba – Põnev rabamatk

Ruhja – Jäätisetehase külastus

Karksi-Nuia paisjärv – suplusrand

LAAGRI TOIMUMISKOHT:
Imekaunis laagri toimumise koht Karksi-Nuia

Karksi vald on mägede, sügavate orgude ja järvede kodu. Siin on 13. sajandist pärinevad Karksi ordulinnuse varemed, mille keskel on Eestis ainulaadne viltuse torniga Karksi Peetri kirik. Rännata saab August Kitzbergi tegelaste radadel. Kirjaniku siinse elu ja loomingu mälestuseks rajati endisesse Pöögle vallamajja tubamuuseum. Puutumatu loodusega Teringi raba, Sakala kõrgustiku kõrgeim tipp Rutu mägi, rändrahnud ja liivakoopad on lahutamatult läbi põimunud legendidega vanapaganate ja vägilaste tegemistest. Sama vaheldusrikas kui loodus on ka kohalik kultuuripärand. 19. sajandi algul hoogustus linakasvatus, mis pani aluse jõukatele Mulgi taludele. Selle aja tummad tunnistajad on vanad rehetared ja mõisahäärberid.

LAAGRI MAJUTUS:
Majutus August Kitzbergi nimelises gümnaasiumis

August Kitzbergi nimeline gümnaasium asub Mulgimaal Karksi-Nuias, Halliste ürgoru kaldal, reljeefsel maastikul, mis piirneb kauni looduse ja maastikukaitsealaga Ta on hea logistilise asukohaga kesklinnast 700 meetri kaugusel Tartu-Pärnu maantee ääres.

Mäenõlvalt avaneb ainulaadne vaade Karksi-Nuias. Teisel pool orgu paiknevad ajaloolised XIII sajandi Karksi ordulinnuse varemed, EELK Karksi Peetri Koguduse Kirik, mis on oma viltuse torni poolest ainulaadne terves Eestis. 200 meetrit allpool orus asub Linnaveski järv ja vesitamm. Lõuna suunas 100 meetri kaugusel asub ajalooline Rahvapark, kust saavad alguse ajaloolised metsa ja matkarajad, mis kulgevad mööda mäenõlva ning viivad välja alla Linnaveski kinnistule. Edasi suundub rada Linnaveski järve kõrvalt üle tammi Karksi Ordulinnuse varemete juurde. Gümnaasiumi kinnistul asub 2012 aastal renoveeritud staadion, kus on võimalik aastaringselt sportida ja korraldada erinevaid spordiüritusi. Lisaks on gümnaasiumis bassein, spordi- ja jõusaaliga, mis loob tingimused erinevate vabaaja sündmuste korraldamiseks.

Gümnaasiumis toimub ööbimine klassiruumides, kus magatakse madratsite peal. Gümnaasiumis hulgaliselt WC-id ja pesemisvõimalus mitmekohalistes dušširuumides. Puhkeruumis on kööginurk (pliit, külmkapp, keeduveekann), televiisor ja interneti võimalus.

LAAGRI ÜLDINFO
Laagri toimumise aeg ja hind

Laagri esimene (I) vahetus toimub 07.06.2014 – 13.06.2014

Laagri teine (II) vahetus toimub 14.06.2014 - 20.06.2014

Laagrikoha maksumuseks on 144€
Web site www.intro.ee
Share

Reviews and rating

Avatar
Rate this product / service