AÇEV Okul Öncesi

 —
Rating
Likes Talking Checkins
179 0
About http://www.acevokuloncesi.org
Description 2009-2010 eğitim-öğretim yılında Fortis Bank Türkiye’nin işbirliğiyle “Ben de ben de” Projesi’ni uygulamaya başlayan AÇEV, işbirliği yaptığı kurumlarla birlikte okul öncesi eğitimin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu amaçla proje kapsamında gerçekleştirilen “Ev Okulum” eğitimleri ile İstanbul’un ihtiyaç duyulan ilçelerinde okul öncesi eğitim alma olanağı bulamayan 6 yaşındaki çocuklara anneleri yoluyla eğitim veriliyor. Ayrıca, Fortis Eğitim Öncüleri “Güzel Sınıfım” faaliyetleri çerçevesinde bu ilçelerde ihtiyaç tespit edilen ana sınıflarına malzeme / donanım desteği sağlıyor. Projenin “7 Çok Geç” bölümünde ise bölgede okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekiliyor.

2010-2011 eğitim-öğretim yılında da devam eden proje kapsamında “Web Okulum” başlığı ile yepyeni bir uygulama daha başlıyor. Okul öncesi eğitimin temel taşlarından biri olan, çocukların gelişiminin desteklenmesinde önemli rol oynayan ana sınıfı öğretmenlerini ve öğretmen adaylarını desteklemek, bilgi kaynaklarını artırmak amacıyla hazırlanan "www.acevokuloncesi.org" websitesi hizmete giriyor.

Sitede, okul öncesi eğitim farklı boyutları ile ele alınıyor; içerik çeşitli eğitim araçlarından örnekler, görsel öğeler ve videolar ile zenginleştirilmiş bulunuyor. Ayrıca, öğretmenlerin kendi deneyimlerini paylaştıkları kişiselleştirilmiş alanlar, öğrenme ortamının fiziksel yapısı ve düzenine yönelik interaktif bölümlerle, kullanıcılara çok çeşitli seçenekler sunuluyor. Web sitesinden, dünyada okul öncesinde benimsenmiş eğitim yaklaşımlarına, etkinliklere, kaynak kitap ve site önerilerine kolaylıkla erişiliyor.
Web site http://www.acevokuloncesi.org/
Share

Reviews and rating

Avatar
Rate this non-profit organization