(. Boyka .)

 —
Rating
Likes Talking Checkins
1231 0
About kontaktoni me adm https://www.facebook.com/osejdi2
Description Scott Adkins (i lindur më 17 qershor 1976) është një aktor Anglez dhe artist luftarak i cili është ndoshta më i njohur për të luajtur Hume Bradley në qytetin Holby dhe Russell Ed në Lartë Mile. Adkins ka shfaqur edhe në Dangerfield, Hollyoaks dhe shumë seri të tjera televizive, si dhe shumë filma. Përmbajtje * 1 jetën personale * 2 Martial arts karrierën * 3 karrierës së detyrës * 4 filmografi * 5 Films * 6 Lidhje të jashtme jetën personale Adkins ka lindur në Sutton Coldfield, pranë Birmingham, Angli, në një familje që për brezat ishin kasap. Ai ka një vëlla më të moshuar, Craig. Një natyrore atlet, Scott gëzonte një gje të ndryshme sportive si ai u rrit, por kur ai ishte 10 vjeç, i shoqëruar nga babai i tij dhe vëllai i pronarit të klubit lokal Xhudo, duke filluar një shoqat të gjerë me artet e ndryshme marciale. Arteve marciale karrierës Në moshën 14, Scott vazhdoi të trajnuar në Tae Kwon Do sipas udhëzimeve të Ron Sergiew me TAGB Pas disa viteve ai hyri në kickboxing nën Anthony kthjellim Jones e nevojshme. Ai është tani një plotësisht të trajnuar kickboxing instruktor për P.K.A. Adkins ka rripa e zezë në Wushu, Tae Kwon Do, Kikboksit, Xhudo dhe Jujutsu.citation nevojshme karrierës së detyrës Scott regjistruar në një klasë të dramës në Sutton Coldfield Kolegj. Në moshën 21, Scott ishte ofruar një vend në Webber Douglas Akademinë e Arteve Dramatike. Megjithatë, siç një student i varfër ai e pati të vështirë për të bërë aq takohen pa një grant, dhe u detyrua të largohet pa përfundimit të kursit. pushim i tij i parë profesional erdhi kur ai u ofrua një rol në një Hong Kong film artit ushtarak të quajtur "Extreme Sfidë "dhe e gjeti veten në Lindjen për të parë kohë. Scott mori shansin për të punuar me disa nga Hong Kong Drejtuesit kinema të veprimit, duke përfshirë Yeun Wo Ping, Yeun Cory, Chan Sammo Hung dhe Jackie. role të detyrës filluar të vijnë në dhe ai ishte ofruar një rol të ftuar në "Mjekët" BBC-së filmuar në Mill guralecë Birmingham. Rolet ndjekur në "EastEnders" BBC-së dhe "City Qendrore", Sky Një dramë komedi "Mile High" dhe një rol të rregullt në BBC-së "Holby City" si Bradley Hume, asistent i Përgjithshëm Menaxheri i Përgjithshëm Holby. Roli i parë Scott's kryesor në "Ninja" Isaku fiorentin u lirua theatrically në Malajzi në Oct.29, 2009, dhe do të dalë në Shtetet e Bashkuara më 2 mars, 2010. Filmografi Films * Spy aksidentale (2001) * Maskë Zi 2: Qyteti i Maskat (2002) ... Lang Eastenders * (2003) ... Joel (TV) * Forcat e posaçme të SHBA (2003) ... Talbot (V) * Medalion (2003) ... lake * Unleashed (2005) ... Swimming Pool Fighter * Fighter Pit (2005) ... Nathan (V) * Mile High (2005-2006) ... Russell Ed (TV) * The Pink Panther (2006) ... Futbollisti francez * II padiskutueshëm: Qëndrimi i Fundit Man (2006) ... Yuri Bojko * Qyteti Holby (2006) ... Hume Bradley (TV) * The Bourne Ultimatum (2007) ... Agjenti Kiley * Shepherd: Patrulla Kufitare (2008) ... Karp (V) XI (2009) ... Wolverine Armë / Deadpool: X-Men Origins * (E përbashkët me Ryan Reynolds) * Tournament (2009/10) ... Petrov Yuri * Night Dre (2009/10) ... Carl * Ninja (2009/10) ... Kejsi * Undisputed 3 (2010) ... Yuri Boyka * RE-KILL (2010) ... (Post-Production)
Share

Reviews and rating

Avatar
Rate this actor / director